Back to Top

KĀRŠU KURSI      2023./2024.mācību gads

Mācības notiek Rīgā klātienē vai online

Kāršu veidi ir izveidojušies neticami daudz, starp tiem Taro, Lenormand kārtis, eņģeļu kārtis, Ošo Dzen kārtis, čigānu kārtis un vēl daudzas citas.

Precīzas versijas, kad parādījušās spēļu kārtis, nav. Tās pieraksta Ķīnai, Ēģiptei, Indijai, Eiropas valstīm. Lielākā pētnieku daļa sliecas uz versiju, ka tās ir parādījušās Ķīnā, XII gadsimtā, kur mazas, alegoriskas bildītes ar dzīvniekiem un putniem, kas sākumā bija slepenu vēstījumu sūtīšanas paņēmiens, ar laiku transformējās spēlē...

Interesanti, ka kāršu kavas dažādos laikos un dažādās vietās sastāvēja no dažāda daudzuma kārtīm. Venēcijā kava sastāvēja no 78 kārtīm, masti iedalījās kausos, dinārijos, zobenos un vālēs. katrā mastā bija 14 kārtis: karalis, karaliene, bruņinieks, kalps, ciparu kārtis no 10 līdz 6, zobenu dūzis, ciparu kārtis no 5 līdz 2. Pārējā 21 kārts sākot no Jokdara un beidzot ar kārti, ko sauca par Gaismu, bija trumpja jeb Triumfa kārtis. Beidzot bija vēl viena kārts, ko sauca par Muļķi (nākamā Džokera prototips).

Florencē tika izdotas kārtis, kopā līdz 98. Parastajiem Triumfiem tika pievienotas arī grācijas, stihijas un divpadsmit zvaigznāji. Boloņā izdeva mazo taroku, kur kavā bija 62 kārtis.

 

TARO KĀRTIS

Caur kāršu tēliem un simboliem ir iespēja piekļūt tai zemapziņas informācijai, kurai ar racionāliem rīkiem piekļūt nav iespējams. Tāpēc Taro kārtis priekš tulkotāja ir instruments.

Taro kāršu kava sastāv no 78 kārtīm, kas sakārtotas tā sauktajā jaunākajā un vecākajā  arkānā. Jaunākā arkānā esošās kārtis izskatās kā parastās spēļu kārtis – ir dāmas, karaļi utt. Tikai pīķa, kreiča, kārava un ercena vietā ir citi simboli – zizļi, zobeni, kausi, pentakļi. Vienā kavā tradicionāli ir 78 kārtis, no kurām 22 ir vecākā arkāna kārtis.

Vecāko Arkānu kārtis parāda nozīmīgas dzīves situācijas un dzīves mācības, situācijas būtību vai cilvēka dvēseles stāvokli. Vecāko Arkānu kārtis ir izkārtotas noteiktā sistēmā un secībā, to pamatā ir gadsimtos uzkrātas zināšanas par pasauli un cilvēkiem. Jaunākie Arkāni stāsta par darbībām, norisēm, notikumiem - to, kas reāli norisinās cilvēku dzīvē ikdienā.

Lai arī kāršu mērķis nav pareģot nākotni, ar to palīdzību iespējams iegūt vērtīgu ieskatu, kas personai var palīdzēt pieņemt lēmumus. Taro kāršu lasījums spēj palīdzēt cilvēkam saprast, kas viņam  ir jāzina par konkrētu dzīves situāciju. Šo kāršu kavu vislabāk var izmantot kā iekšējās gudrības un norādījumu instrumentu.  Kārtis sniedz ieskatu pagātnes, tagadnes un nākotnes notikumos, pamatojoties uz cilvēka dzīves situāciju konkrētajā brīdī.

Apmācības notiek ar Rider-Waite kāršu kavu.

 

LENORMAND KĀRTIS

Lenormand kāršu kavā ir 36 kārtis,katra ar savu unikālo nozīmi. Līdzīgi kā Taro kārtīm,arī Lenormand kārtīs pastāv četras stihijas-zeme,ūdens,gaiss,uguns. Šīs kārtis lieliski iet roku rokā ar numeroloģiju,kā arī brīnišķīgi sastrādājas ar Taro kārtīm. Ir daudz leģendu kā radās slavenās Lenormand kārtis. Viena no tām – pēc Marijas Lenormand nāves tika atrastas viņas dienasgrāmatas, pēc kurām tika uzzīmētas 36 kārtis. Vēlāk radās ļoti daudz un dažādas Lenormand kāršu versijas. Lenormand kāršu simbolika ir ļoti viegli saprotama - tāpēc šo kāršu sistēmu bieži izvēlas kā pirmo, ko iesācēji apgūst pareģošanas praksē.

Lenormand kārtis ir vienkārša un brīnišķīga franču pareģošanas kāršu sistēma. Savā lietošanas iespējā un darbībā tās būtiski atšķiras no Taro kārtīm. Kopējs tām ir tikai tas, ka katra kārts ir kā attēls, bet tās ir daudz vieglāk apgūstamas nekā Taro kārtis. Lenormand kārtis nemēdz filozofēt, tās ir konkrētas. Tās viegli atbild uz jautājumiem, kuri paredz atbildi – “JĀ” vai “NĒ”.

 

OŠO DZEN TARO KĀRTIS

Bagātīgi ilustrēts Taro kāršu komplekts palīdz sasniegt apgaismību caur meditāciju. Osho Zen Tarot atšķiras no tradicionālā Taro ar to, ka tas nav paredzēts zīlēšanai (bet tomēr daudzi izmanto tieši šo lāršu kavu nākotnes pareģošanai). Tā vietā tā koncentrējas uz pašreizējā brīža apzināšanos. Tā ir sistēma, kuras pamatā ir dzena gudrība, kas palīdz mums izpētīt ārējos notikumus, lai labāk izprastu, kas notiek mūsos. Tās dinamiskie attēli palīdzēs jums noskaņoties uz jūsu jutīgumu, intuīciju, līdzjūtību, radošumu, uzņēmību un individualitāti.79 kāršu komplektā ietilpst Master Card, kas simbolizē atsevišķo, individuālā ego galīgo transcendenci apgaismībā.

Ošo Dzena taro neiederas parasto kāršu grupā. Tas ir sava veida sevis izzināšanas instruments, līdzvērtīgs meditācijai vai jogai. Pats kavas autors centās apvienot Austrumu un Rietumu kultūras, pārvēršot tās par kaut ko pa vidu tām. Viņš uzskatīja, ka cilvēka apziņai jāatjaunojas, jākļūst kā mūžam degošai svecei dzīves tumsā.

Ošo mācības aptver visu, sākot no individuāliem jēgas meklējumiem un beidzot ar aktuālākajiem sociālajiem un politiskajiem jautājumiem, ar kuriem šodien saskaras sabiedrība. Šī Taro ilustrāciju izveide aizņēma četrus gadus Ošo vadībā un ieskatā. Ilustrēja Jaunava Padma (Sūzana Morgana), Amerikā dzimusi māksliniece.

 

EŅĢEĻU KĀRTIS

Eņģeļi spēj katram no mums radīt drošības izjūtu, sniegt palīdzību un dāvāt mīlestību. EŅĢEĻU ORĀKULS piedāvā iespēju piekļūt šim dievišķās gudrības avotam. Uz skaisti noformētajām kārtīm attēlots kāds no debesu valstības eņģeļiem, kuri dāvā mums izpratni, zināšanas un atklāsmi, lai palīdzētu atrisināt ikdienas problēmas un tikt galā ar nopietnākiem dzīves izaicinājumiem. Eņģeļu kāršu lasījumos nav nekā negatīva vai satraucoša: jebkurai situācijai tiek piedāvāti pozitīvi, mīlestības un dziedinošas enerģijas pārbagāti risinājumi. Eņģeļu orākuls ir piesātināts ar gaismu. Tā vārdi un tēli atvērs durvis un ceļu uz jūsu sirdi un aizvedīs jūs uz vietu jūsos, kas ir pilna ar beznosacījumu mīlestību un dievišķo gudrību.

Šīs kārtis būs kā palīgs ikdienas jautājumu risināšanā. Tās dāvās atbildes uz jautājumiem, kuri ir aktuāli.   Atceries, ka nākotne ir tava brīvā izvēle. Šīs kārtis parāda notikumus, kuriem vajag pievērst uzmanību, bet, kā tos atrisināt, tā jau ir katra paša izvēle. Tas ir tāpat kā nostāties krustcelēs un jautāt, uz kuru pusi iet. Varam dod norādes, kurš ceļš ir vēlams, bet izvēle būs katram sava.

 

DEVIANT MOON TARO KĀRTIS

Šī taro kāršu kava tiek daudz slavēta un tikpat daudz pelta. Tā ir kava, kas norauj maskas un atmasko cilvēku dvēseles. Deviant Moon taro kava ir mistiķa Patrika Valenca darba rezultāts. Kava pirmo reizi tika publicēta 2008. gadā. Un jau tad pirmie pircēji tās nodēvēja par nolādētām kārtīm. Daži anti-fani speciāli iegādājās kavu un protestējot pret to - sadedzināja. Tomēr negatīvā reklāma dažkārt darbojas gluži pretēji un mērķtiecīgi palielināja šīs kavas lietotājus. Šī kava ir par ēnu, par zemapziņu. Deviant Moon taro lielu nozīmi piešķir mēnesim. Šur tur uz kārtīm parādās mēness sirpis vai mirdzošs pilnmēness. Dažādās mēness fāzes simbolizē enerģijas aizplūšanu, jaunu spēku atnākšanu vai pašu aktivitātes maksimumu. Visi notikumi uz kārtīm notiek dīvainā pilsētā, kurā dzīvo noslēpumainie varoņi.

Deviant Moon taro kārtis vislabāk atklājas tos jautājumus, kas saistīti ar mūsu zemapziņu. Kārtis parādīs patieso, taču paslēpto personas uzvedību, slēpto dabu. Šķiet, ka no pirmā acu uzmetiena vienkāršas lietas un situācijas, šīs kārtis var atklāt no pavisam citas puses.
Deviant Moon taro kava var arī parādīt ceļu uz dziedināšanu. Un vienmēr taču ir tikai viena izeja – pilnīga pieņemšana gan savām pozitīvajām, gan negatīvajām īpašībām.
Cilvēks paliek pats sev vergs, līdz viņš redz un pieņem sava "es" ēnas pusi. Deviant Moon taro kava ir ceļvedis tam, kas jau ir mūsos, mūsu tumšajos skapjos.

 

TARO  78  DURVIS

Kavas veidotājs bija itālis Pjetro Alliego, kuru ezotērikas pasaule jau pazīst ar Rūķu taro. Šajā darbā ir atspoguļota autora mīlestība pret fantāzijas stāstiem. Ilustratore ir Antonella Platano, kurai ir pasakains stils. Šāds tandēms jau sākotnēji garantēja kavas panākumus. Pirmo reizi tas tika publicēts 2005. gadā Itālijā. Nākamais izlaidums tika izdots 2010. gadā ASV. Nedaudz vēlāk kava sasniedza arī citas valstis. Šajā laikā kava ir atradusi savus fanus un kļuvusi samērā populāra.

Kā liecina kavas nosaukums, katra kārts šeit apzīmē dažādas durvis. Dažreiz tās tiks parādītas vairāk metaforiski nekā tieši. Arī visās kārtīs ir “atslēgas” klātbūtne - tas ir faktors, kas palīdzēs pareizi novērtēt situāciju un rast atbildes. Bet atbilde ne vienmēr būs redzama tieši un atklāti. Dažos gadījumos būs jāizvairās no jaunām iespējām. Vēl vienu simbolisku atbildi var sniegt arī arkas vai logi, pievērsiet uzmanību. Taro 78 durvis satur daudz noslēpumu, lai gan no pirmā acu uzmetiena izskatās ļoti vienkārša kava.

Šajās kārtīs svarīgs ir viens – viss ir cilvēka rokās un vēl jo vairāk viņa paša liktenis. Kārtis var parādīt jebkura jautājuma atbildes, tāpēc jautājumi var skart visdažādākās dzīves jomas – no attiecību problēmām, līdz sevis atrašanai, pašrealizācijai. Kava ir lieliski piemērota iesācējiem. Kavā esošās kārtis no citām atšķiras ar vienkāršu, intuitīvu sižetu. To ir viegli "nolasīt" jebkuram tarologam.

 

Pabeidzot KĀRŠU kursu, apmācāmais saņem mācību centra diplomu.

 

 

Pasniedzēji: