CEĻOJUMS TIEK PĀRCELTS UZ RUDENI!  INFORMĀCIJA SEKOS…

Ceļojuma maksa bez aviobiļetēm 500 eiro  

Ceļojums uz Gruziju atklās mums visu šīs brīnišķīgās valsts diženumu un skaistumu. Jūs iepazīsiet šīs valsts vēsturi, izbaudīsiet pastaigas pa senajām pilsētām un apskatīsiet mūžvecos klosterus, baznīcas, kā arī malkosiet slavenos Gruzijas vīnus. 

 • Atpūta ar mērķi atslēgties no steigas, stresa un pienākumiem
 • Baudīsim sauli un kalnus
 • Kalni un klosteri ķermeņa un prāta mieram
 • Ekskursijas un pārgājieni
 • Fantastiskā Gruzijas virtuve
 • Ja būs vēlme, tad parunāsim par Taro kārtīm, to iespējām un novadīsim kādu meistarklasi

Pieteikuma anketa

Gruzija ir valsts Kaukāza dienvidos un viena no kalnainākajām Eiropas valstīm. Kalnu grēdas un pauguri aizņem 80% Gruzijas teritorijas.

Šoreiz dosimies uz Tbilisi, neapšaubāmi svarīgāko pilsētu Gruzijā. Tā atrodas Kūras upes krastos, un nebeidz pārsteigt ar gleznainu un kolorītu vecpilsētu, izcilu arhitektūru, skaļiem un bez gala krāšņiem tirdziņiem, bet ēdienus ir vienkārši jābauda.

Uz vietas būsim 6 pilnas dienas

Dzīvosim viesu namā, kur ir virtuve, varēsim arī uz vietas gatavot (pēc vēlmes). 

Dienu plāns (ekskursiju kārtība var mainīties ņemot vērā laika apstākļus)

 • Ekskursija uz Kazbegi

Pilnas dienas ekskursija: Ananuri – Džvari pāreja – Kazbegs – Svētās Trīsvienības templis – Gudauri skatu laikums – pilsēta Stepancminda. Šī diena mūs vedīs pa interesanto un ainavisko Gruzijas kara ceļa maršrutu, kas vēsturiski savienoja Gruziju ar Ziemeļkaukāzu. Šis senais vēsturiskais maršruts atklās mums visu Zhinvali ezera skaistumu, apskatīsim Zhinvali HES. Mēs arī apmeklēsim Ananuri viduslaiku pili, pa galvu reibinošiem šauriem kalnu ceļu pacelsimies uz Krusta pāreju un brauksim garām kalnu slēpošanas kūrortam Gudauri, redzēsim leģendārā “padebešu” jeb Gergeti – Sv.Trīsvienības tempļa neparasto skaistumu. Templis atrodas 2170 m augstumā, uz kurieni mēs dosimies ar džipiem. No šejienes paveras nepārspējami skaists skats uz Terekas upes ieleju, Stepancmindi ciematu un majestātisko, ar mūžīgo sniegu klāto, apdzisušo vulkānu – Kazbeku, kas ir Kaukāza otrā augstākā virsotne.

 • Kanjons Dashbashi. Gruzijas svētvietas – Džvari, Mcheta

Uzbrauksim kalna virsotnē, kur atrodas Džvari klosteris, no šīs vietas paveras senās Mchetas brīnišķīgā panorāma un redzama divu varenu upju – Kūras un Aragvi- savienošanās. Saka – “Kurš nav bijis Mchetā, tas nav bijis Gruzijā”.  Senā Gruzijas galvaspilsēta Mcheta ir svētceļojuma vieta un svētnīca katram gruzīnam. Tik daudz kulta vietu, kā šeit, nav nekur citur Gruzijā. Tāpēc šo seno pilsētu dēvē par “Otro Jeruzālemi”. Tās šaurās, senatnīgās ieliņas aicināt aicina uz pastaigu, viesiem smaida laipni oriģinālu suvenīru pārdevēji un uz tasi kafijas ielūdz mājīgas kafejnīciņas!

Mēs apskatīsim Svetichoveli (Dzīvības pīlārs) katedrāli. Svetichoveli katedrāle (11. gs.) ir slavena kā vieta, kur esot apglabāta Kristus mantija. Kopš seniem laikiem tā skaitās centrālā Gruzijas baznīca un viena no galvenajām garīgās kultūras vietām līdz pat šai dienai.

Tsalka jeb Dashbashi kanjons ir viens no majestātiskākajiem dabas pieminekļiem Gruzijā. Viens no kanjona apskates objektiem, kas atšķir Tsalku no jebkuras citas vietas, ir elpu aizraujošais smaragda zaļais ūdenskritums, kas darbojas visu gadu. Virs kanjona nesen uzbūvēts apskates briljants – stikla skatu laukums. Ieejas maksa ir iekļauta programmas cenā, bet, ja esi ļoti bezbailīgs, tad par atsevišķu samaksu varēsi doties ar drošu velosipēdu pa trošu ceļu, bet mēs tevi fotografēsim aplaudēsim par tavu drosmi. Pastaiga kājām kanjona iekšpusē apmēram 2h un prasīs nelielu fizisko piepūli.                              Ar noslēpumiem apvītais vulkāniskais Paravani ezers, pie kura alpīno pļavu krastiem atrodas Sv. Nino baznīca un Poka klosteris. Klosteris ir populārs, pateicoties tā ražotajam sieram un šokolādei! Tieši no šīs vietas Sv. Nino sāka sludināt kristietību Gruzijā.

 • Kahetijas reģions. Sighnaghi – Bodbe – Telavi (Kahetijas galvas pilsēta) – Cindali muiža

Ekskursija uz Gruzijas austrumiem – Kahetijas reģionu. Kahetija (Kakheti) ir Gruzijas slavenākais vīna reģions, kur, kā lepni stāsta paši gruzīni, jau tūkstošiem gadu top šis dzēriens. Šodien jūs uzzināsiet visu par gruzīnu vīnu dzimteni un viesmīlību. Mēs apmeklēsim Bodbe sieviešu klosteri, kur atrodas Svetās Nono bazilika, kas uzcelta Gruzijas kristītājas apbedīšanas vietā, bet, nokāpjot pie Svētās Nino brīnumdarītāja avota, varēsiet ievēlēties kādu vēlēšanos, kas noteikti piepildīsies.

Mēs apstāsimies Sighnaghi – mīlestības pilsētā, ļaujot tai mūs iemānīt savu šauro, mājīgo ieliņu labirintos. Maza, bet žilbinoši skaista, Signagislejas pakalna galā, paverot pasakainu skatu pāri Alazanas ielejai. Pilsētai ir 23 torņi un 6 vārti, un to apjož 18. gadsimtā būvēts mūris ar lielāko cietoksni Gruzijā. Sighnaghi pamatoti sauc par mīlestības pilsētu. Šī ir vienīgā Gruzijas pilsēta, kurā visu diennakti strādā dzimtsarakstu nodaļa, kas reģistrēs jebkura Gruzijas pilsoņa laulību, kurš to vēlas jebkurā diennakts laikā.

Iespēja iepazīties ar kahetiešu zemnieku darba ikdienu, nogaršot vietējo vīnu tieši no kvevri(lielām māla krūkām, kas ieraktas zemē) un piedalīties gruzīnu ēdienu gatavošanā. Mēs cepsim maizi, gatavosim šašliku uz vīnogulājiem, kā arī gatavosim saldo čurčelu. (tas viss par papildus samaksu)

Ekskursijas turpinājumā – brauciens uz Gruzijas dzejnieka un kņaza Čavčavadze dzimtas muižu Cinandali. Šeit Jūs gaida pastaiga pa skaisto muižas dārzu un iepazīšanās ar kņazu dzimtas vēsturi.

Chailuri (Niakhura) pils – Kakheti reģionā, liela pils, kas uzcelta Chailuri upes ielejas kreisajā krastā, pazīstama arī kā Niakhura cietoksnis. Chailuri pils tika uzcelta viduslaikos, iespējams, 16. gadsimtā, un bija militārās aizsardzības cietoksnis un šķērslis ienaidniekam ceļā uz Tbilisi.

 • Senā klinšu pilsēta Uplicihe – Gori pilsēta – Dzama ieleja

Ekskursija uz Upslicihi – antīko alu pilsētu, vienu no vecākajām apmetnēm Gruzijā. Senais pilsētcietoksnis savaldzina ar savu neparastu izskatu. Gluži ka milzīgas poras uz klintīm mirdz alu grotas, kuru dzīlēs kādreiz mutuļoja dzīve. vissenākā apdzīvotā vieta Kaukāzā, kas jau 6. gs. p.m.ē. bija kļuvusi par ievērojamu tirdzniecības vietu starp Rietumiem un Austrumiem

Pēc tam apmeklējam Gori pilsētu, kur dzimis un bērnību pavadījis Staļins (Joseph Dzhugashvili), iespēja apmeklēt Staļina muzeju (papildus 10 lari ieeja no cilvēka), kurā var redzēt ne tikai dokumentus un fotogrāfijas, bet arī vadoņa personīgās mantas un dāvanas no dažādām pasaules valstīm.

Apmeklēsim Kintsvisi klosteri ( gruzīnu : ყინწვისი , Qinc’visi ), kas  ir Gruzijas pareizticīgo klosteris, kurš atrodas Šida Kartli reģionā, augstā kalna Dzama ielejā. Tās galvenā baznīca ir izcils Gruzijas zelta laikmeta ķieģeļu baznīcas piemērs . Monumentālais sienas gleznojums ir viens no lielākajiem viduslaiku gruzīnu mākslas ansambļiem.

 • Tbilisi pilsēta (2 dienas)

Tbilisi pilsētas apskate. Rustaveli prospekts, Brīvības laukums, pastaiga pa vēsturisko centru. “Izrāde par mīlestību akmenī” – Rezo Gabriadzes teātris – tornis-dīvainas formas pulkstenis, kur ik stundu var vērot muzikālu mini izrādi ar eņģeļiem! Miera tilts – neparasta celtne virs Kūras upes. Rike parks un pacelšanās pa trošu ceļu uz Narikala cietoksni. Šeit atrodas arī neparasts kanjons ar ūdenskritumu – Legvtakhevi. Pastaigāsimies pa Šardena ielu – izklaides un sabiedriskās dzīves “Meku”, pie Tamadzes pieminekļa uzzināsim tā vēsturi un ievēlēsimies vēlēšanos un aplūkosim Sioni templi, kurā glabājas Gruzijas sargātājas Sv. Nino krusts Mtacminda kalnā, no kura augstumiem pilsēta ir redzama kā uz delnas.

 

Pēc vēlmes varēs apmeklēt Batumi, to var izdarīt ar vilcienu. Brauciens no Tbilisi uz Batumi ar Gruzijas dzelzceļa tiešo vilcienu. Brauciena ilgums ir 5:30 h. Vilciena biļetes cena ir 35 GEL (12 EUR) 2. klasē un 75 GEL (26 EUR) 1. klasē. Ceļā pavadīto laiku papildinās dzīvais kino – traukšanās cauri pārsteidzošām ainavām.

Batumi – viena no iecienītākajām kūrortpilsētām Gruzijā, atrodas Melnās jūras piekrastē. Pilsēta ir gan moderna, gan ar vēstures piegaršu. Batumi vēsturiski ir bijusi nozīmīga ostas pilsēta un mūsdienās tajā atrodas viena no galvenajām Gruzijas ostām. Iecienītākās tūristu apskates vietas – Batumi botāniskais dārzs; piejūras bulvāris ar skaistu parku, restorāniem, bāriem un naktsklubiem; Delfinārijs; arhitektūras meistardarbi – Astronomiskais pulkstenis, Piazza laukums, Eiropas laukums, Baltais restorāns – maza ASV Baltā Nama replika…kājām gaisā, Batumi Akropole – Vidusjūras ēdienu restorāns, Sheraton viesnīca – celta Aleksandrijas bākas stilā, Neptūna strūklaka, Alfabēta tornis, Čača tornis; muzeji – Batumi arheoloģijas muzejs, Adjaras Mākslas muzejs, Adjaras Štata muzejs, Nobela brāļu tehnoloģiju muzejs, Izglītības un kultūras muzejs.

Cenā iekļauts:

 • viesu nams Tbilisi
 • brokastis, 
 • ekskursijas
 • transporta pakalpojumi ekskursijām
 • transfērs uz un no viesu nama,

Cenā nav iekļauts:

 • Aviobiļetes
 • apdrošināšana
 • personīgie tēriņi
 • pusdienas un vakariņas
 • pacēlāju biļetes
 • ieejas biļete Dashbashi kanjonā (aptuveni 50 eiro)
 • papildus apskates objekti 
 • transporta izdevumi par papildus ekskursijām

Pieteikties:

 

15.01.2025 *ONLINE* OŠO DZEN TARO KURSS 2024./2025.māc.g.
07.- 09.06.2024 Sistēmisko sakārtojumu vasaras nometne "DZĪVES UPE"