Esi noguris? Dosimies kopā uzlādēt enerģiju  un piedzīvot Gruziju!    Pieteikuma anketa

7 dienu programma no 29.06.22 – 06.07.22  PRĀTA UN DVĒSELES ATPŪTAI

 • Atpūta ar mērķi atslēgties no steigas, stresa un pienākumiem
 • Baudīsim sauli, jūru un kalnus
 • Būs dažādas nodarbības ķermeņa un prāta mieram
 • Ekskursijas un pārgājieni
 • Fantastiskā Gruzijas virtuve

Programma  ir veidota samērīgi, lai spētu apvienot gan darbību un aktivitāti, gan ļautos sajust mieram un rāmumam. Ļauties mijiedarbībai ar dabu.

Cena par nometni ir 450 eiro (bez lidmašīnas biļetēm)

Ekskursijasapmeklēsim kanjonus un rezervātus

 • Prometeja alas (Kumistavi) Lieliska iespēja iepazīties ar dabas veidotu brīnumu. Maršruta garums alas iekšpusē ir nedaudz vairāk kā 1,5 km, bet ūdens un gaisa temperatūra šeit pieturās pie 14 °C. Ala ir slavena tieši pateicoties unikālajiem minerāliem un kristāliskajiem veidojumiem – stalaktītiem un stalagmītiem.
 • Martvili kanjonu Martvili kanjons pagātnē bija vannošanās vieta Dadiani ģimenei. Mūsdienās cilvēki kanjonu apmeklē, lai baudītu ainavu, tās ūdenskritumus un braucienu ar laivu upē ar zilganzaļo krāsu. Šim kanjonam nelīdzinās neviena cita vieta Kaukāzā. Tas slēpj staltas klintis un varenus ūdenskritumus. Kanjona kopējais garums ir 3 km.  Šeit ir aptuveni 300-500 m gara pastaigu taka un pēc tās ir iespējams izbaudīt 15-20 min garu laivu braucienu pa kanjonu.
 • Okaces kanjonu Kanjona “odziņa” ir šaurs trošu tilts, kurš stiepjas virs aizas vairāk nekā kilometra garumā un 140 m augstumā (aptuveni 45 stāvu mājas augstumā). Aizraujoša un pat mazliet ekstremāla ainava tiem, kuriem nav bail no augstuma. Kopumā pastaiga ir apm. 5-6km gara, augstu virs koku galotnēm, bet jārēķinās arī ar kāpšanu pa trepēm augšā, lejā.
 • Sataplia dabas rezervātu ( tulkojumā medus kalns) Šis rezervāts tiek uzskatīts par pašu bagātāko un retāko pieminekli, kurš tika radīts 1935.gadā. Šis komplekss sastāv no ģeoloģiskiem, speleoloģiskiem un botāniskiem dabas pieminekļiem. Sataplia kalns ir vienīgā vieta, kur var aplūkot 7 dažādu dinozauru vairāk nekā 150 atstātās pēdas.

          Apmeklēsim klosterus:

 • Motsameta klosteris Klosteris uzcelts Gruzijas karaļu Dāvida un Konstantīna Mheidze nāves vietā, kuri kļuva par gūstekņiem pēc sakāves cīņā ar musulmaņu armiju. Viņus nogalināja, jo atteicās pieņemt musulmaņu reliģiju un vēlāk tiem piešķīra svēto statusu. Klosteris ir mazs, bet ļoti skaists. Motsameta ir Gruzijas arhitektūras piemineklis. Klosteris Ir viens no spilgtākajiem apskates objektiem ne tikai Kutaisi, bet visā Gruzijā. Klosteris dibināts 8.gs.
 • Gelati klosteris Gelati klosteris ( XII-XIV g.s.), saukts arī par “Otro Jeruzalemi” ir viens no nozīmīgākajiem kultūras un reliģijas centriem Gruzijā. To dibināja cars Davids Celtnieks ( 1089-1125) 1106.gadā. Šeit dibināja arī akadēmiju, kur darbojās slaveni Gruzijas zinātnieki un filosofi.

Viena diena Batumi –nozīmīgākais Gruzijas Melnās jūras kūrorts, Adžārijas galvaspilsēta,  kura vienā veselumā apvieno pretstatus: supermodernas celtnes, senas ieliņas, Delfināriju, tirgu, strūklaku lāzeršovu  utt –  Batumi ir modernās Gruzijas seja. Krāšņa pilsēta, ko mēdz salīdzināt ar Dubaju. Atrodas nepilnus 20km attālumā no Turcijas. Atpūta un peldēšanās Melnās jūras piekrastē. 

Un kā tad bez Svanetijas? Vairākas dienas pavadīsim šajā rajonā.

Krāčainas upes un sniegotas kalnu virsotnes. Seni torņi un galda dziesmas. Mežonīga, neticami skaista daba un skarbi, tomēr gaiši un patiesi cilvēki. Svanetijā ir viss, par ko mēs tik ļoti mīlam Gruziju. Un pat vairāk – šis grūti pieejamais reģions Lielā Kaukāza pakājē ir koncentrēta Gruzija, ko vēl nav skāris masu tūrisms. 

Svanetija – iespaidīgs kalnu novads, kur dzīvo lepnie, bet viesmīlīgie svāni. Gruzijas visaugstāk kalnos esošā daļa, kurā atrodas arī Eiropā augstākā apdzīvotā vieta – Ušguli ciems (ap 2200 m.v.j.l), UNESCO vēsturiskā mantojuma sarakstā; varenā Užbas virsotne, Gruzijas augstākā virsotne Šhara (5201 m)
Mestija, kura tiek saukta par Augšsvanetijas galvaspilsētu un iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Kā neatņemamu ainavas sastāvdaļu šeit ieraudzīsim slavenos svānu torņus – seno nocietinājumu elementu. Tie parasti sasniedz 25 metru augstumu. Aizraujošs dienas brauciens ar džipiem no Mestijas uz Ušguli.

Nodarbības: mēs vadīsim lekcijas-meistarklases, elpošanas prakses, lai Tu varētu iepazīt sevi un ieklausīties sevī. Uzrunāt savus iekšējās pasaules procesus un vienkārši ļauties atpūtai. 

Cenā iekļauts:

 • viesu nams (2 stāvu māja būs mūsu rīcībā. 2 WC,  2 vannas istabas, 2 virtuves)
 • brokastis un vakariņas,
 • ekskursijas,
 • transporta pakalpojumi,
 • transfērs uz un no viesu nama,
 • nodarbība.

Cenā nav iekļauts:

 • Lidmašīnas biļetes (biļetes turp un atpakaļ, šobrīd cena aptuveni 240 eiro turp un atpakaļ), nepieciešamības gadījumā biļetes varam palīdzēt iegādāties  
 • apdrošināšana

Pieteikties:

 

NOMETNE  GRUZIJĀ  7  DIENAS  /  PLĀNS

Izlidošana  29.06.2022  19:25 – 00:40

1.diena 29.06.  izlidojam 19.25 – ielidojam 30.06 00:40. Mūs lidostā sagaida un aizved uz viesu namu Kutaisi, iekārtojamies.

30.06      Brokastis.         Pēc brokastīm dosimies ekskursijā: apmeklēsim

 • Prometeja alas (Kumistavi)
 • Martvili kanjonu
 • Okaces kanjonu

Atgriežamies vakarā, vakariņas, atpūta.

2.diena   01.07   Brokastis

                   Pēc brokastīm dodamies ekskursijā. Apmeklēsim:

 • Motsameta klosteri
 • Gelati klosteri
 • Kutaisi apskate, Bagrati katedrāle

Vakariņas, atpūta, brīvais laiks, tirgus

3.diena   02.07    Brokastis,    pēc tam  ekskursija visu dienu: apmeklēsim Batumi pilsētu.

Batumi –nozīmīgākais Gruzijas Melnās jūras kūrorts, Adžārijas galvaspilsēta,  kura vienā veselumā apvieno pretstatus: supermodernas celtnes, senas ieliņas, Delfināriju, tirgu, strūklaku lāzeršovu  utt –  Batumi ir modernās Gruzijas seja. Krāšņa pilsēta, ko mēdz salīdzināt ar Dubaju. Atrodas nepilnus 20km attālumā no Turcijas.

Var doties pastaigā pa Batumi jauko piejūras promenādi, peldēties jūrā, vienkārši atpūsties pie dabas… iepirkties, vērot delfīnu šovus vai baudīt Batumi jaukās kafejnīcas. Iespējams uzbraukt ar gaisa vagoniņu Anuria kalnā, lai no augšas vērtos Batumi panorāmā. Atpūta Melnās jūras piekrastē. Ūdens jau tagad ir silts, tā kā varēs arī nopeldēties un padzīvot pie jūras. Vakarā varēs vērot krāšņu strūklaku šovu dažādu mūzikas ritmu pavadībā. Strūklakas ritmiski maina savu formu un krāsu… lāzeršovs atainos Batumi un Gruzijas vēsturi!

Batumi visā savā krāšņumā parādās tieši naktī, kad ēkas un ielas pārņem gaismu un krāsu spēles. Te senatnes elpa mijas ar modernu šiku!

       Vakarā atgriežamies viesu namā, pa ceļam vakariņojam.

4.diena  03.07  Brokastis.  Pēc brokastīm dodamies uz Svanetiju. Brauciens aptuveni 5h. Paliekam Svanetijā. Tur mēs būsim 3 dienas.

Svanetija – iespaidīgs kalnu novads, kur dzīvo lepnie, bet viesmīlīgie svāni. Gruzijas visaugstāk kalnos esošā daļa. Svanetija tiek uzskatīta par vienu no skaistākajiem Kaukāza reģioniem, tā ir Gruzijas pērle. Svanetijā ir daudz interesantu vietu, kuru apskatīšana parasti aizņem divas, trīs vai pat piecas dienas.

Brauciens ar pacēlāju. (strādā tikai labos laikapstākļos), lai uzbrauktu augšup uz augstāk esošo (2340 m) restorānu “Zuruldi” Gruzijā! Kafijas, vīna vai saldējuma pauze restorānā ar burvīgu skatu uz apkārt esošajiem kalniem.

Vakariņas viesnīcā. Brīvais laiks.

5.diena  04.07  Brokastis Dodamies uz Ušguļu ciemu.  Eiropā augstākā apdzīvotā vieta – Ušguli ciems

(ap 2200 m.v.j.l), atrodas UNESCO vēsturiskā mantojuma sarakstā. Ušguļi – tālākais Svanetijas ciems, līdz kuram arī mūsdienās iespējams nokļūt vien 6 mēnešus gadā, atlikušos 6 mēnešus tas atrodas zem sniega segas, izolācijā no ārpasaules. Turp dosimies ar speciālu pielāgotu transporta līdzekli pa neceļiem, šķērsojot strautiņus, kas mutuļo lejup pa kalnu nogāzēm.

Ušguļi joprojām dzīvo ap 50 ģimeņu. No Ušguļi paveras skats uz Gruzijas augstāko virsotni – Škharu. Pēc izvēles – pastaiga pa vieglas sarežģītības taku, iespējams atveldzēties aukstajā kalnu upē.

Atgriešanās viesnīcā. Vakariņas.

6.diena 05.07 Brokastis. Pēc brokastīm dodamies kalnos vai nu uz kalnu ezeriem vai ūdenskritumu (pēc izvēles).

Brauciens uz Koruldi ezeriem – brauciens ar 4×4 džipiņiem kalnos, atpūta pie Koruldi ezeriņiem Svanetijas karaļa – Ušbas kalna pakājē. Iespējams uzkāpt augstāk pa labiekārtotām takām, lai vērtos uz ezeriem no augšas. Karstā laikā iespējams arī peldēties ezeros. Iespaidīgākais šajā pārgājienā ir kalnu skati visapkārt!

7.diena  06.07  Brokastis, transfērs uz lidostu, izlidojam uz Rīgu  15:30–18:55

 

Nodarbības notiks, vadoties pēc apstākļiem un vēlmēm. 

 

10.06 -12.06 Sistēmisko sakārtojumu vasaras nometne "Dzīves upe"
16.11.2011 *ONLINE* Sarkanā mušmire *Vebināru cikls*